Eduard Krčmář postoupil do finále MS juniorů!

Semifinálový závod MS juniorů v italském Terenzanu, do kterého byl nasazen i český juniorský šampion Eduard Krčmář, byl kvůli deštěm rozmáčené dráze přeložen na nedělní odpoledne.

Včera již dráha byla v pořádku a závod se tak mohl odjet. Eda Krčmář patřil mezi  favority na postup do finále (4 jezdci) a tyto předpoklady potvrzoval v průběhu celého závodu. V úvodních dvou jízdách získal po dvou bodech, když nestačil pouze na obhájce titulu Mistra světa juniorů Maxe Frickea a dalšího spolufavorita Poláka Kacpra Worynu. Následující dvě své rozjížďky dokázal dokonce vyhrát. Poradil si v nich s loni v šampionátu čtvrtým Jackem Holderem respektive Němcem Michaelem Härtelem, který přes vynikající finiš závodu ztratil šance na postup hned v prvních dvou startech.

V závěrečné, dvacáté, jízdě základního rozpisu dojel Eda na druhém místě za Dánem Andreasem Lyagerem. Tento výsledek určil, že se hned čtveřice mladíků, kteří ale již postup do finálové série měla zajištěn, utkala v rozjezdu o vítězství v závodě. V něm byl nejúspěšnější Jack Holder, Eduard Krčmář dojel druhý, třetí byl Kacper Woryna a čtvrtý Andreas Lyager. Eda si tak bude moci vylepšit svoji celkovou 11. pozici v MS juniorů 2016.

O bod za postupovými příčkami skončili další polský jezdec Daniel Kaczmarek a hlavně loňský Mistr světa mezi juniory Max Fricke.

Po pátečních Pardubicích se další semifinále MS juniorů odjelo v sobotu ve švédské Eskilstuně. Zvítězil v něm britský talent Robert Lambert, (v loňském roce v tomto šampionátu bronzový), druhý překvapivě skončil Lotyš Jevgenijs Kostigovs a třetí francouzská naděje Dmitri Bergé (v minulém roce vyhrál finále v Pardubicích a celkově obsadil šesté místo).

O čtvrtém postupujícím musel rozhodnout rozjezd. Nejlepší v něm byl Polák Bartosz Smektala. Šance na přímý postup v něm naopak ztratili domácí mladíček Alexander Woentin, Rus Gleb Čugunov a Dán Frederik Jakobsen.

Dnes dopoledne na tiskové konferenci v Poznani byla oznámena jména tří jezdců, kteří obdrželi stálou divokou kartu pro celý finálový seriál tří závodů. Stali se jimi teprve 16 letý Alexander Woentin ze Švédska, v minulém ročníku šampionátu pátý Dán Patrick Hansen a zmiňovaný obhájce titulu Max Fricke.

Došlo také k jedné změně mezi pořadateli finálových závodů. Britský Swindon nahradila polská Poznań. Právě v Poznani se 23. července uskuteční první finále, následovat bude 8. září německý Güstrow a nový mistr světa bude korunován 29. září na svítkovském stadionu v Pardubicích.

Obsazení finále MS juniorů 2017:

Maksym Drabik, Dominik Kubera, Bartosz Smektala, Kacper Woryna – Polsko, Jack Holder, Brady Kurtz, Max Fricke – Austrálie, Andreas Lyager, Patrick Hansen – Dánsko, Lukas Fienhage – Německo, Robert Lambert – Velká Británie, Jevgenijs Kostigovs- Lotyšsko, Dmitri Bergé – Francie, Alexander Woetin – Švédsko a Eduard Krčmář

21.5. Semifinále 2 MS juniorů, Terenzano (Pista Olimpia- 400m), rozhodčí Piotr Lis (PL)